MENU
+420 603 757 170

DOGCORD – informace o obojcích

S radostí Vám představujeme náš produkt – psí obojky DOGCORD –  ručně vyráběné, vázané uzlík po uzlíku, z originálního paracordu a biothanu.

Každý kus je jedinečný!

Sledujte na facebooku!

 

Velikosti

Změřte krk psa vždy krejčovským metrem více na těsno. Vlastností materiálu je, že obojek časem lehce povolí. Vámi udaná velikost vždy pletena na 2 dírku, tudíž následně je možnost obojek buď o 2cm zkrátit a nebo o 4cm povolit. Pokud si nejste jistí velikostí, kontaktujte nás soukromou zprávou ještě před objednáním.

Na obojku jsou umístěny 4 dírky ve vzdálenosti cca 2 cm od sebe.

 

Informace o materiálech

Paracord

Na výrobu obojků a vodítek používáme originální paracord vyráběný v USA. Paracord neboli padáková šňůra je lehké nylonové lanko, které bylo původně využíváno na padácích amerických výsadkářů během druhé světové války. V současné době je využíván jako univerzální lanko jak vojáky, tak civilisty. Paracord byl dokonce použit astronauty při opravě Hubbleova teleskopu během 82. mise raketoplánu.

Nosnost klasického paracordu 550, který používáme nejčastěji, je až 250 kilogramů. Šnůra je tvořena barevným obalem a sedmi vnitřními vlákny z nylonu.

 

Proč nekupovat výrobky z čínského paracordu?

Na internetu často narazíte na levné výrobky vyrobené z čínských kopií paracordu. Za účelem srovnání kvality paracordu “made in USA” a “made in China” jsme objednali několik vzorků také ze známých čínských obchodů. Čínská napodobenina obsahovala většinou vlákna tvořená jiným, nekvalitním materiálem než kterým je tvořen originál. Zatímco při použití originálního paracordu lehce a přitom trvanlivě spojíte dvě barvy tavením, u čínských padělků se materiál “táhl” a spoj lanek nevydržel ani lehké trhnutí.

Barevné obaly u čínských výrobků byly často příliš široké a při pletení docházelo ke krabacení a deformaci šňůr. Otázkou je také skutečná výdrž, trvalost barev a nosnost.

 

Biothane

Na výrobu zapínání obojků používáme pouze originální BioThane Beta vyrobený a patentovaný v USA. Jedná se o polyesterovou tkaninu potaženou PVC materiálem, která je určená pro extrémní zatížení (BioThane se používá hojně především u koní atp.). BioThane je odolný vůči vodě, povětrnostním podmínkám, UV záření, plísním a bakteriím a neodírá se. Pro zapínání jsme ho zvolili na místo kůže, protože je bezúdržbový – stačí ho na rozdíl od kůže jen omýt vodou nebo vydrhnout kartáčkem a je zase jako nový. Celý obojek tak můžete bez obav vyprat v pračce na šetrný program.

Varianta BioThane Beta je vzhledově velmi podobná kůži, je měkká a velmi ohebná.

 

Vzorníky naleznete zde:

 

Objednávejte na mailu objednavky@propsiska.cz nebo využijte formulář níže:

 

[contact-form to=“objednavky@propsiska.cz“ subject=“Dogcord“][contact-field label=“Jméno“ type=“name“][contact-field label=“Emailová adresa“ type=“email“ required=“1″][contact-field label=“Zpráva“ type=“textarea“][/contact-form]